מהי השליחות שלי ?

“השליחות שלי היא ללמד כל מי שרוצה איך להשתחרר מהכאבים שלו בעצמו.  יש דרך טבעית של הפחתה והעלמה של כאב שכל אחד חייב להכיר. בניגוד לשאר השיטות הקיימות בעולם להפחתת כאב, כאן אין סכנה של תופעות לוואי, ואין תלות לא ברופא, לא במטפל ולא באמצעים חיצוניים”.

תוך כדי טיפול עצמי בשני בלטי דיסק שיש לה, פיתחה שיטת שמשלבת את כל עולמות הידע שלה, ואשר כוללת סטים של תנועות ותנוחות לשחרור עצמי מכאבים ולהרפיה בתנועה, שכמו קסם משחררות את הגוף מכאב. 

היא מייסדת ובעלים של “דרך הגב העליון”, חברה המכשירה מורים לטיפול בשיטתה, ומסייעת לאלפי אנשים כאובים ודואבים בארץ ובחו”ל לטפל בכאביהם. את המידע העשיר היא מעבירה בכנסים, בסדנאות, בהדרכות אינטרנטיות ובקורסים מצולמים שיכולים להגיע לכל בית. 

מה כוללת שיטת סופטנס ?

שיטת סופטנס כוללת אסופת תרגילים יצירתיים, ועדינים שהיא בנתה מתוך הידע שלה מעולם הפלדנקרייז והפיזיותרפיה. התרגילים מהווים נוסחה לשחרור מכאבים שנובעים מהגב, שניתן לתרגל בנוחות בבית. “זה מחבר לגוף באופן טוטאלי כמו ששום שיטה אחרת לא עושה. הפלדנקרייז מעניק שירות אדיר ובשורה לגוף.

כאשר מתקשרים אליי אנשים כאובים עם בעיה הנובעת מהגב, ב 97% מהשיחות אנשים חשים הקלה בכאב כבר במהלך השיחה עצמה”, היא מספרת.

ועוד היא מוסיפה: “מדובר בשיטה כל כך עדינה ונעימה לגוף ולמי שמתנסה בה, שאפשר ממש להכריז לגביה ש’העדינות מנצחת’. כשנחשפים אליה בתחילה  מפתיע כמה היא טובה ועוזרת, ואז בקלילות היא הופכת לדרך חיים שרק מרוויחים ממנה”. 

טעויות נפוצות

אנשים שלא זזים הרבה נמצאים למעשה ב”מינוס תנועתי”. לכן הם חווים כאבים ועליהם להיעזר ב”הלוואות”, שהם טיפולים ותרופות. כשאנו דואגים לעצמנו ולגופנו הגוף מתחיל את תהליך השחרור האמיתי, לא סובל ממינוס ולא זקוק להלוואות”. 

אנשים שכואב להם חושבים בטעות שהישיבה הנכונה היא בתנוחה הקלאסית, הזקופה, הנשענת על הכסא, עם שתי רגליים על הקרקע, מבלי לזוז כמעט. 

אדם שכואב לו – אין לו את הפריבילגיה של “לשבת בשקט” כך כשיושבים שעות ארוכות ליד מחשב, אז כל כמה דקות כדאי לנוע וגם לשנות תנוחות ישיבה: לשבת עם ירך על ירך, קרסול על ירך, בפישוק, עם רגל על שרפרף, עם רגל על מושב הכסא ועוד… כל תנוחה ותנוחה משחררות אזורים אחרים בגב. 

אנשים נוטים לחשוב שכשגוף כואב הוא זקוק למנוחה בלי לזוז. זו תפיסה שגויה ומזיקה. מנוחה תוך כדי תנועה. לזה הגוף זקוק”. לדוגמה: אם עמדתי ובישלתי זמן רב וכפות הרגליים עייפות וכואבות. אני יכולה לשכב על הספה ולנוח ולחכות להקלה בכאב, אבל אני יודעת שאם לא אנוח ייקח לכאב הרבה זמן לחלוף. ולכן אני נשכבת על הספה, קצת נחה, וקצת עושה תנועות משחררות במנוחה, בהרפיה בשקט, בלי מאמץ, בלי מתיחה בלי וכאב.אז אני מגיעה להרפייה, לרווחה, להפחתה ואפילו להעלמה של הכאבים. וזה יקרה הרבה יותר מהר מאשר אם אני רק אנוח. 

שחרור עצמי מכאב

המסלול הקבוע בדרך לטיפול בכאב עובר דרך תרופות ואז ביקור אצל רופא ומשם ביקור אצל מטפל
(למשל פיזיותרפיסט או כירופרקט) ואם זה לא עוזר אז המסלול ממשיך דרך עוד ועוד מטפלים ובסופו של דבר, במקרים רבים זו רק שאלה של זמן עד שהרופא ימליץ לשקול ניתוח.

רוב האנשים באמת מאמינים, בתום לב, שמי שיעזור להם הוא או מישהו אחר (רופא או מטפל) או משהו אחר (מכשיר טיפולי, החלפת מזרן, תרופה, ניתוח). הם מפספסים לגמרי את העובדה שהרגלי התנועה הלא טובים שלהם הם אלו שיצרו את בעיית הגב שלהם ולכן אין שום גורם חיצוני שיכול לשמות את ההרגלים שהם יצרו עם השנים.

גם אחרי הטיפול הטוב ביותר, עם המטפל או המכשיר או הניתוח הטובים ביותר, אנשים חוזרים לנוע עם אותם הרגלי התנועה שהיו להם, שגרמו לכאבים שלהם להיווצר. השאלה היא לא אם זה יקרה, אלא מתי.

אז איך לומדים לשנות את אותם הרגלי התנועה שגורמים לשחיקה ולכאב? 

שיטת סופטנס – רכות בתנועה, מלמדת את הגוף ואת המוח לייצר הרגלי תנועה חדשים. לימוד שכזה מייצר מסילות עצביות חדשות במוח. כתוצאה מכך תלמידים שמתרגלים את השיטה לומדים, פעמים רבות לראשונה בחייהם, איך להניע את הגוף בדרך רכה, מתחשבת וקשובה ליכולות ולצרכים של הגוף. המטרה היא ללמוד להתנהל בצורה שתקטין ואף תעלים את העומס והשחיקה על הגוף. בזכות התהליך הזה אדם מחזיר לעצמו יכולות תנועה שכמו אבדו עם השנים, הוא לומד להכיר מחדש את גופו ואת היכולות שלו, הוא לומד להימנע מתנועות שגורמות לכאב ולשחיקה ובעיקר הוא לומד לנוע באופן שיתאים לו באופן אישי בהתאם ליכולות של גופו.

הדרך המהירה והיעילה ביותר לשינוי הרגלי תנועה היא “דיבור” עם הגב העליון, שמשמש כתחנת ממסר בין הגוף והמוח.

איך עושים זאת?

מלמדים את הגב העליון לנוע, כאילו הוא סוג של אקורדיון.  מלמדים את הצלעות להיפתח מצד אחד, מצד שני, מלפנים ומאחור. בתנועות עגולות ויצירתיות. בהקשרים משתנים לתנועתיות של כל הגוף.

האמת חייבת להיאמר: אנשים יכולים לחיות חיים שלמים בלי להניע בכלל את איזור הגב העליון, לסבול מכאבים ולא להבין מהו המקור האמיתי לבעיית הגב שלהם.

הסיבה האמיתית לכאבי הגב ברוב המקרים היא לא הדיסק שפרץ, השינויים הניווניים, העקמת או הגיבנת. הנזקים בגב מתחילים שנים רבות קודם לכך, מנוקשות שמתפתחת בגב העליון, תחילה בלי שנרגיש בה בכלל. בהדרגה הנוקשות גורמת ליצירת נזקים שניתן לזהות בבדיקות הדמייה (רנטגן, CT, MRI) ומכאן הדרך למסלול אין סופי של אבחונים וטיפולים מסוגים שונים, היא כבר בלתי נמנעת.

בהרבה מקרים שחרור של הנוקשות שהצטברה בגב העליון מפחית ואפילו מעלים כאבים מעכשיו לעכשיו. גם אם שחרור זה אינו מתקן את הנזקים שכבר נוצרו, הוא יכול להפחית ואף להעלים את הכאבים שנגרמים בגלל אותם הנזקים. 

גם אם אתם סובלים מפריצת דיסק או משינויים ניווניים או מעקמת. הנזקים ישארו אבל הסימפטומים שלכאורה היו קשורים אליהם – יפחתו ואף יעלמו.

מדובר בתהליך מדוייק ופשוט אותו כל אדם שרוצה בכך יכול ללמוד. אני מזמינה אותך לבחון יחד איתי, האם אני יכולה לעזור גם לך. 

כאן לשים קישור לדף התרגול איתי!

כאבים ספציפיים, פיג’מית, פיג’מה